Aktivity

Připravili jsme pro vaše žáky alternativu k počítačovým hrám bez ducha. V našich hrách se nejen pobaví, ale také se mnoho naučí. Vyzkoušejte je!

Výzvy

Velké ucho

Nemusíte nic vymýšlet, pouze se seznámit s našimi skřítky Hlučňáčky a Ticháčky, kteří vás provedou pracovním listem a připravenými aktivitami. O své putování se skřítky zaznamenejte do připraveného formuláře. Zaujala Vás výzva? Čtěte dál!

Co vás v aktivitě Velké ucho čeká?

Seznámení s našimi skřítky Ticháčky a Hlučňáčky a postupné plnění úkolů pracovního listu o zvuku a hluku. Během projektu vše zaznamenávejte do závěrečného dokumentu – popisujte, fotografujte a natáčejte na video.

Materiál si stáhněte zde: VELKÉ UCHO - pracovní list
Je na Vás zda zapojíte jednu třídu či jen rozšířený Ekotým, ale důležité je, aby projekt byl užitečný a hlavně zábavný.

Vaříme spolu

Co je cílem? Rozvoj tématu Jídlo a příprava a uspořádání akčního dne podle metodiky 7 kroků, kdy budou děti s pomocí dospělých připravovat různé pokrmy na základě vlastních receptů.
Výhody pro vás: Splníte si část tématu Jídlo, rozšíříte spolupráci, s rodiči, prarodiči, případně s místní komunitou.

Informace pro děti (aby děti porozumněly výzvě aneb jak ji představit)
Informace pro pedagogy

Obyčejné hrdinství

Co se stane, když jeden týden v roce budeme bedlivěji sledovat spotřebu vody, nebudeme zbytečně využívat dopravu tam, kde ji nepotřebujeme, budeme více venku, zasadíme strom či květiny nebo nebudeme jíst maso? Zajímá vás to? Vyzkoušejte si výzvu Obyčejného hrdinství.
Text výzvy najdete zde.
Výsledky prvního ročníku najdete zde.

Žížaláci

Téma vermikompostování skvěle zapadá do plánu těm Ekotýmům, které řeší téma odpady, nebo prostředí školy a v analýze jim vyšlo například, že by chtěly předcházet vzniku směsného odpadu, třídit bio materiál, nebo zajistit květinám pravidelnou dodávku hnojiv a humusu z vlastních zdrojů školy. Vyzkoušejte si starost o žížaláky ve vermikompostéru, hledejte, co se v jakém množství kompostuje, bádejte a zapisujte si informace do Žížalího deníku.
Veškeré informace najdete v tomto článku.

Online hry

Příručka pro žáky

Obsah: Interaktivní příručka pro členy Ekotýmu. S pomocí průvodce Garbyho mohou ekoškoláci naplňovat všechny kroky programu Ekoškola bez velké pomoci dospělých. Příručka umožňuje vkládat data a tisknout různé materiály, jako Plán činností či články do novin. Součástí příručky je i tzv. Ekostěna, která funguje na podobném principu jako facebook.

Zahrajte si na: www.ekoprirucka.cz

Agentem ve službách Země

Obsah: Online hra pro žáky, která je provede 4 tématy programu Ekoškola (Voda, odpady, energie a šetrný spotřebitel). Hráči pomáhají tajnému agentovi řešit zapeklité logické i znalostní úkoly, a tak postupně zlepšují prostředí v jeho světě.

Zahrajte si na: www.ekohra.cz