Akce pro klima 3

Chystáte se se svými žáky nebo dětmi na Akci pro klima... Uspořádáte výstavu a máte rozhodnuto, jestli bude o uplynulých Kampaních OH, letošní Kampani, nebo jiné vaší aktivitě pro ŽP? Pojďte s námi na další kroky příprav!

Pokračujeme v plánování akce - 3. etapa

Pracujte v týmu a pravidelně se scházejte:

Pro průběh příprav je důležitá příprava i průběh schůzky. Schůzka má být příjemná pro všechny účastníky a zároveň je potřeba, aby výsledkem schůzky byly reálné a realizovatelné plány a správné rozdělení úkolů.

Návod, jak na to najdete v následujících návodech:

Jak se na schůzku připravit?

Jak probíhá schůzka?

Fungující tým a schůzky vám umožní rozhodnout otázky z minulé schůzky

V další části příprav byste měli prodiskutovat jednotlivé otázky ohledně výstavy. Zde uvádíme nejdůležitější tipy na co nezapomenout.

1) KDE výstavu uspořádat?

Dbejte na to, aby na místě bylo potřebné technické zázemí, jako je například přístup k elektřině, vodě či dobré osvětlení - pokud ho budete potřebovat.

2) Jak DLOUHO má výstava trvat?

Příprava výstavy stojí čas i peníze, a tak až budete hotová, měli byste ji s hrdostí prezentovat světu minimálně týden až dva.

3) Jak VYBRAT SPRÁVNÉ fotografie/obrázky?

Vyberte takové fotografie/obrázky, které nejlépe vypráví váš příběh a že méně je někdy více.

Tip z Ekoškoly: Doprovoďte fotografie texty, které můžete připravit společně s učiteli v hodinách češtiny.

4) Jak pozvat LIDI?

Všemi možnými způsoby. Sdílejte ukázku vystavovaných fotografií,

Tip z Ekoškoly: Vytvořte plakáty. Pomohou vám s nimi učitelé v hodinách výtvarné výchovy nebo informatiky,

5) Jak udělat příjemnou VERNISÁŽ?

Okouzlete lidi, připravte si proslov, pozvěte významné hosty, připravte malé občerstvení, pusťte příjemnou muziku....

Více podrobností v návodu Jak na výstavu s vernisáží

Vytvořte si organizační plán

Plán, který jste si během schůzky připravili doporučujeme graficky zpracovat, klidně ve větším formátu. Je dobré, když je plán na viditelném místě a všichni členové týmu si mohou vždy, když to potřebují, připomenout své úkoly. Zároveň vidíte, co v danou chvíli připravují jiní. Můžete si také odškrtávat splněné úkoly a vzájemně se tak motivovat do další práce.

Nebaví vás psaní a malování? Využijte elektronickou nástěnku např. Padlet. Pokud se něco nedaří nebo není možné splnit dohodnutý termín, informujte o tom na schůzce co nejdříve a hledejte další řešení.

Ekoškolí tip: Rozdělte si větší úkoly na menší, splnitelné pro jednotlivce či dvojice. Každý úkol mají na starosti 1 - 2 garanti, kteří zodpovídají za jejich splnění. Nezapomeňte si k úkolům napsat konkrétní termíny pro splnění.

Jak to dělají v Ekoškole? Inspirujte se, jak plánují v mateřských školkách ZDE. Školky si s plány vždy vyhrají a mají je plné obrázků pro malé děti. Vytvořte si plán podle vašich potřeb - může se jednat o jednoduchou tabulku.

Hurá do akce!

Zpět na stránku 2                             Zpět na úvodní stránku

Nezapomeňte nám dát vědět, jak se vše vydařilo.

Pošlete nám prezenčku z vernisáže (foto nebo sken) do 30. 6. 2022 na ekoskola@terezanet.cz a získejte od nás zdarma výukové materiály k tématu Změna klimatu.

Chcete sdílet své zážitky, nebo se poradit jak na to? přidejte se do naší soukromé

FB skupiny.

Přidejte se do Ekoškoly