Akce pro klima

Pojďme udělat akci pro veřejnost o změně klimatu. Informujme veřejnost a připravme si tak ochotné a chápající spoluobčany pro změny, které budeme v budoucnu pro klima chtít dělat!

Proč akci pro klima uspořádat?

Akce pro klima vám umožní:

1. zrekapitulovat si, co už děláte nebo jste udělali pro životní prostředí,
  2. pevně si propojit, jak svou činností snižujete dopady klimatické změny,
  3. dát vědět o svých úspěších ve škole i mimo ni,
  4. vzdělat a vtáhnout veřejnost ve vaší obci do tématu změny klimatu,
  5. najít náplň na akční nebo významný den - nejbližší významné dny a události najdete zde.

Než začnete plánovat Akci pro klima...

Potřebujete si sami ujasnit téma Změna klimatu?

Podívejte se na inspirativní videa:

Co je to klimatická změna jak se projevuje v ČR, prof. Zdeněk Žalud, zde (20 min.)

Klimatická změna, Nezkreslená věda, AV ČR, zde (10 min.)

Chcete před akcí předat základní informace o tématu žákům?

Vyzkoušejte naše výukové materiály:

Skleníkový efekt rychle a snadno, ZŠ - 1. stupeň, lekce ke stažení zde (2x 45 min.)

Klima a energie (Koloběh uhlíku hravě), ZŠ - 4. třída a starší, lekce ke stažení zde (2x 45 min.)

Nyní jste připraveni na pořádání akce. Pojďme do toho!

Začínáme plánovat akci - 1. etapa

1. Vybereme formát akce.

Dnes jsme vybrali za vás.

Uspořádejte výstavu.

Výstava se osvědčuje jako nejlepší začátek i vhodný formát, který odolá i případným karanténám.

Povedeme vás krok za krokem přípraou i uskutečněním výstavy.

Hledáte jiný formát? I to je možné. Existují další formáty jako promítání filmu s besedou, diskuzní kavárna/piknik nebo panelová diskuze. Návody pro vás máme také, i když ne tak podrobné jako k výstavě. Nicméně následující informace k plánování výstavy můžete využít a přizpůsobit těmto formátům.

2. Zvolíme téma.

Nabízíme 3 možnosti

Jak aktivity propojit s Klimatickou změnou?

Podívejte se na příklady zde, nebo nám napište na ekoskola@terezanet.cz. Rádi pomůžeme pokud jste svůj příklad nenašli.

3. Promyslíme, kdy výstavu uspořádat?

Kdykoliv do konce školního roku. Datum si vyberete sami tak, aby vyhovovalo vám.

Zatím si určete přibližný termín, Konkrétní datum si stanovíte později až podle vašich možností (podle toho, jaký se sejde tým, jak si sestavíte plán nebo harmonogram příprav).

Co vám Akce pro klima přinese? Oceníme vás.

Kromě zpětné vazby okolí a zlepšení informovanosti místní komunity od nás získáte výukové materiály:

1. Výukové celky na téma Klima

2. Praktický zápisník Změna je v nás - aneb jak komunikovat environmentální témata.

materiály vám pomohou vám pomohou rozvíjet dále témata klimatické změny a komunikace o ní..

K získání obojího postačí sebrat podpisy od návštěvníků při vernisáži nebo v průběhu akce na tuto prezenčku

a poslat nám její sken/fotografii do 30. 6. 2022 na mail ekoskola@terezanet.cz.

Pokračovat na stránku 2             Pokračovat na stránku 3

Líbí se vám Akce pro klima? Sdílejte ji svým kolegům a známým.

Přidejte se do Ekoškoly