Ekoškola je víc než zelená nálepka
Je to začátek změn, které promění vaši školu
Sedm kroků, jeden cíl
Zlepšit své prostředí ve škole a okolí
zobrazit
Velké změny začínají od nejmenších
Dětí tvoří náš zítřejší svět

Mezinárodní program Ekoškola

Z jedné městské čtvrti do celého světa, z dobrovolné iniciativy k uznání OSN. Ekoškola je strhujícím příběhem škol, které se rozhodly změnit sebe a své okolí.

Organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu říká:

„Ekoškola pomáhá studentům stát se aktivními občany v jejich vlastní škole.
Školám přináší zlepšené životní prostředí a finanční úspory. Co je však nejdůležitější, Ekoškola rozvíjí motivaci a schopnosti studentů měnit náš svět“.

Pro koho tu jsme?

Program Ekoškola je určen základním a středním školám. Díky němu získáte motivované a odpovědné žáky, spolupracující učitele, zapojené rodiče i finanční úspory.

Ekoškoly snižují svůj dopad na životní prostředí a také zpříjemňují své prostředí pro žáky i zaměstnance školy.

"Ekoškola ukazuje, které počínání je zodpovědné a šetrnější k životnímu prostředí. V tom spatřuji smysl celého programu." Kateřina Krištůfková, Jílové u Prahy

O programu

Co děláme?

Program Ekoškola přináší jedinečnou možnost, jak umožnit žákům ve škole řešit skutečné problémy a prožít radost z výsledků své práce. Životní prostředí se stává se něčím, co se jich týká a co mohou sami ovlivňovat.

"Program výrazně zvyšuje ekologické povědomí žáků, podporuje jejich aktivitu a vzbuzuje zájem o dění na škole. Žáci se naučí jednat s dospělými, obhajovat své názory a přebírat zodpovědnost.“ Andrea Slováková, koordinátorka Ekoškoly ZŠ Trávník Přerov

Proč Ekoškola

400 škol
zapojeno v ČR